2011. november 15., kedd

1. Krónika 4.
Habár nem sűrűn, de előfordul máshol is, hogy a nemzetségtáblázatot egy rövid történeti jegyzettel szakítják meg – úgy, ahogyan ebben a fejezetben kétszer is megtaláljuk. Jabécról semmi többet nem olvasunk a Bibliában, Isten viszont fontosnak tartotta, hogy feljegyzésre kerüljön ez a rövid történet. Jabéc nevének a jelentése: fájdalom. A Károli Jábésnak írja a nevet, de semmi köze sincs a Jábés-Gileádhoz, amiről a Bírákban illetve Sámuel könyvében olvasunk.

1. Péter 2.
Az itt használt sarokkő kifejezésnek három értelmezése is van. Egyik egy olyan, sarkon lévő kő, ami két falat köt össze - ez a kép a zsidó és nem zsidó hívők összekötését jelentheti. Lehet olyan kőként értelmezni, ami a zárókő egy boltív tetején - ez tartja össze a boltívet, a kész művet. A harmadik értelmezés szerint „sisakkő”, ami a piramis zárócsúcsa, ami a legmagasabb helyet foglalja el és egyben egyetlen ilyen formájú köve az egész építménynek.

Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket.
1. Péter 2:9

Nincsenek megjegyzések: